Trio Dans: Ankara tango kurslari arasında #1

Yetiştirdiğimiz yüzlerceöğrencimiz dans pistlerinde gönüllerince dans ediyorlar.

Gelin siz de katılın bu yolculuğa, idda ediyoruz hayatınız değişecek !

Arjantin Tango

Arjantin Tango, kendini özgür bırakabilmenin dansıdır. Hem bedeni hem de zihni serbest bırakırsın ve partnerinin bedenine ve zihnine karışırsın.Sen veya o yoktur; sadece siz, adımlarınız ve ritminiz vardır.

  • Derslerimiz haftada 1 gün ders+ 1 gün pratik şeklinde yapılır
  • Derslere katılımda partner zorunluluğu bulunmamaktadır.
  • Derslere kayıt yapmadan önce ücretsiz olarak tanıtım dersine katılabilirsiniz. Denemesi Bedava 🙂

 

.

Dansın En Romantik Adımları!

En romantik danslardan biri olarak tanımlanan Tango, Uruguay, Arjantin ve Buenos Aires’te geleneksel olarak sergilenirken farklı stilleri ve türleri dünyayı sarmıştır. En bilinen hali ile Arjantin Tango aklımızdadır. Stilleri arasında:

  • Oriental,
  • Milonguero,
  • Nuevo,
  • Canyengue,
  • Salon,
  • Orillero gibi biçimler yer almaktadır.

Ayrıca günümüzde Amerikan ve uluslararası stilleri, Fin, Çin gibi çeşitli türler gelişmiştir. Bandoneon adlı özel çalgısıyla da bilinen tangonun doğaçlamaya fırsat veren yapısı her dansçının kendine has üslup geliştirmesini sağlamıştır…

onkayıt

İlk olarak Arjantin de alt sınıfla ortaya çıkan Tango dansı bir süre sonra zengin mahallelerinde birçok Tango salonu açılmasıyla moda haline geldi.   Tango’ nun ünü Güney Amerika’dan New York, Londra ve Paris’ e de yayıldı; buralarda Tango dersleri verilmeye başlandı. 1900 lü yıllarda yola çıkan Tango dansı, uzun bir zaman içinde popülerliğini hiç yitirmeyerek Arjantin den çıkıp tüm dünyaya yayılarak bir dünya dansı oldu ve hayatlarımıza girdi. Tarihi; efsanelerle, romantizmle ve nostaljik göndermelerle dolu.

Tango, insanın duygularını, onun ümitlerini, hayal kırıklıklarını ve yaşamın kendisini yakalayan, aşırı dokunaklı bir dans

Hayatın ta kendisi aslında…

(Esto es Tango- Tango Budur).

Nasıl Yapılır?

Tango yukarıda bahsettiğimiz gibi doğaçlamaya izin veren bir dans. Temel adımlarını öğrendikten sonra tango yapmamanız için herhangi bir sebep olamaz. Kendine has ritmi, duruş şekilleri, figürleri ve kadın ile erkek arasındaki iletişimi bu dansı ayrıcalıklı kılar.

Siz de temel eğitiminizi aldıktan sonra müziğe ve koreografinize göre kendinizi geliştirebilir, pistleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Temel olarak tango çeşitlerine bakarsak:

Salon Tarzı: Burada erkek ve kadın birbirini daha rahat bir şekilde tutar. Hareketlerde kısıtlamalar yoktur. Doğaçlama fazladır.

Milonguero Tarzı: Partnerler birbirine yakındır. Ayak hareketleri ağırdır ve basit figürler sergilenmektedir.

Show Tarzı: Buenos Aires’de Fantezi denilen bu teknik ile hızlı ve çevik figürler sergilenir. Daha önce prova edilmiş olması gerekir.

Ne Kadar Sürede Öğrenirsiniz?

Tango öğrenme süreniz tamamen size kalmış. Önceden herhangi bir dansın eğitimini aldıysanız elbette daha kolay öğrenirsiniz. Ancak dans etmeye ilk olarak tango ile başlayacaksanız temel adımların ve tutuşların öğrenilmesinin 1 – 2 ay sürdüğünü bilmeniz gerek.

Emek verip pratik yaptığınız takdirde daha çabuk öğrenirsiniz. 2. dersten itibaren dans etmeye başlayacaksınız. Sonraki zamanlarda yaratıcılığınıza bağlı olarak figürlerinizi renklendirebilir, yeni hareketler keşfedebilirsiniz.

Arjantin Tango kurslarına katılmak için ne yapmalıyım ?

Bizi 0312 466 46 10 no’lu telefondan arayarak ya da alttaki iletişim formunu doldurarak en yakın Tango tanıtım dersimizin zamanını öğrenip gelip katılabilirsiniz.

Memnun kaldığınız takdirde sizler için oluşturduğumuz kampanyalardan faydalanarak sınıflarımıza kaydınızı yapıp bu muhteşem danslara ilk adımlarınızı atmış olursunuz

Derse Gelirken ve Ders Esnasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Dans derslerine gelirken kişilerin uyması gereken tipik kurallar var haliyle :)

Partnerinizi rahatsız etmeyecek bir parfüm kullanmanız, terinizi emecek giysiler giymeniz önemli elbette. Ayrıca yanınızda şeker ve sakız bulundurmanız da olası ağız kokusu ile baş etmenizi sağlayabilir. Ayrıca rahat ayakkabılar, yedek t-shirt, havlu, su gibi ihtiyacınız olabilecek malzemeleri de getirmelisiniz.

Gönlünüzce tango yapmak ve bu yolda ilerlemek için en iyi eğitmeni tercih etmeli, kendinizi dansın ritimlerine bırakmalısınız.

WhatsApp Direk Mesaj