nur-özkan-profil-300x300Ankara doğumlu olan Nur Özkan‘ın 1995 yılında Antalya Güzel Sanatlar lisesine girişiyle başlayan müzik hayatı 1999 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi müzik bölümünü kazanarak uzun yıllar boyunca devam etti. Aynı zamanda 2000 li yıllarda başlayan dans hayatı Latin Amerikan salon danslarıyla başlayıp, daha sonrasında Sosyal Latin Danslarından Salsa ile tanışıp kariyerine devam etti. Profesyonel olarak  kendini geliştirdiği bu alanda yıllarca yarışarak bir çok şampiyonluğa imza atmış, Türkiye Dans sporları federasyonu milli sporcusu olma hakkı kazanmış ve yine aynı alanda antrenörlük, koreograflık ve hakemlik yapmıştır. Halen yurt dışı ve yurt içinde yarışmalara katılarak Ülkemizi temsil etmeye devam etmektedir.

 

Çocuklar, yetişkinler ve ekip çalışmaları alanlarında eğitimler veren Nur Özkan, bu konuda da büyük başarılara imza atmıştır. Birçok yaş grubunda yarışmacı, ekip ve show alanında dansçı yetiştiren Nur Özkan Türkiye’nin sayılı isimleri arasına adını yazdırmıştır.

 

2012 yılı Ekim ayı itibariyle Ankara’da meslektaşları ile birlikte açtığı Trio Dans ve Sanat Akademisi’nde sanatını icra etmeye devam etmektedir.

 

Sertifikalı ZUMBA® fitness sınıfı eğitmenidir.

Bir dans ve müzik dehası… Nur Özkan

Bugüne dek aldığı dereceler…

WhatsApp Direk Mesaj