Esra Dal

Sosyal Latin Dansları Eğitmeni

Salsa & Bachata & Cha cha cha & Casino Rueda & Merengue

@esra.dal


Çok genç yaşlarda Cha cha cha, Tango ve Foxtrot ile dans eğitimine başlayan Esra Dal, 2008 yılından itibaren başladığı üniversitede ilk dans eğitimini Aslı YEŞİL den Sosyal Latin Dansları ve Halk dansları (Roman – Oryantal) eğitimi aldıktan sonra, 2010-2011 yıllarında Türkiye’ nin ünlü eğitmenlerinden biri olan “Osman AYDIN” dan Sosyal Latin dansları , yine aynı yıllarda değerli Tango eğitmeni “Serkan SEVİNÇ” den Tango eğitimi almıştır.Farklı danslarda eğitim alarak kendini dans branşında geliştiren Esra Dal, Modern dans eğitimi de almış, şu an ise performans dansçısı olarak ülkemizin farklı şehirlerinde birçok gösteri ve festivale katılmıştır. 2012 yılında da TDSF nin açmış olduğu eğitmenlik / antrenörlük seminerine katılarak “Türkiey Dans Sporları Fedrasyonu Yardımcı Antrenörlük” sertifitasını almıştır. Ardından 2012-2013 tarihinde de 2 yıl boyunca ülkemiz için halen ulusal ve uluslararası platfrormda birçok başarıya imza atmaya devam eden sevgili Onur ÇALAPKULU ‘ndan Sosyal Latin dansları eğitimi almıştır.

2009 -2014 yılları arasında ise TRABZON/ Blacksea Dance Academy ‘ de yüzlerce öğrenciye Sosyal Latin Dansları branşında eğitim vermiş, aynı zamanda da gösteri grupları hazırlamıştır. Trabzon ilimizde birçok sahnede gösteriler düzenlemiş ve sahne almıştır.

2012 yılında Ticaret İlköğretim okulunda ilkokul öğrencilerine Halk Oyunları/ Roman dersleri vererek 23 Nisan Dans gösterilerine öğrenciler yetiştirerek gösteri grupları oluşturmuştur.

2013 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi /Eğitim Fakültesi öğrencilerine Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 1 yıl boyunca Sosyal Latin Dansları eğitimi vererek burada da farklı gösteri grupları oluşturmuş ve sahnelenmesini sağlamıştır.

01.08.2014 yılından itibaren dans eğitimine ANKARA ilimizde Trio Dans ve Sanat Akademisi kurucu eğitmenlerinden Şenol Vefa Gülmez ve Nur Özkan ile devam etmiştir.

2016-2017 yılları arasında Eskişehir, Bolu, İstanbul , Trabzon, Marmaris, İzmir gibi birçok şehirde festival ve kongrelere katılarak performans dansçısı olarak sahne almıştır.

2016 yılından itibaren Trio Dans ve Sanat Akademisi bünyesinde Sosyal Latin Dansları eğitimi vermektedir.

Eğitmenlerimiz : İlker Özören & Esra Dal

Katıldığı Festivaller ve Kongrelerden Bazıları

  • İnternational İstanbul Dance Festival
  • İnternational İzmir Dance Congressnternational Eskişehir Dance Festival
  • İnternational Bodrum Dance festival
  • İnternational Ankara Dance Festival

WhatsApp Direk Mesaj